Pane, pojďme si hrát....

Subtenant-IV

2. září 2007 v 20:02 | Miki |  Subtenant
Gerard
Ach jo, já si tak pěkně spim a on mě ten skrček probere, vážně už mě sere. Je jak malý dítě, si nedokáže na ten hajzl dojít sám??? Snad abych mu ho u toho eště držel, no proč né že jo...Kurva Gerarde, ty by ses měl vyspat a vyčistit si hlavu nějakým chlastem, protože ti hrabe.
Jo hrabe mi sám si tu se sebou povidám a hádám se tu. Nestuduje náhodu Bert psychiatra?? Ne to ne v žádným případě.
Takle jsem se dobu hádal, až mě vyrušily kroky toho Franka, asi už se vylůlal. Nesměle se na mě podival a pak usmál a zaplul do podkroví. Z toho úsměvu sem myslel, že roztaju jak sněhulák na sahaře. Ten kluk má na mě vážně divnej vliv. Potřebuju si s někym pokecat, s kym?? Bert.
Tak jsem zavolal Bertovi.
"No?" Z telefonu se ozval velice milý Bertův hlásek.
"Berte, nechceš přijít??" Chvíli mlčel.
"Tak co?? Už tam máš nějakou tu babču co by si s tebou chtěla hrát a ty to sám nezvládneš tak voláš o pomoc?" To je ichyl fakt, že jo. Pomyslel jsem si, ale v duchu jsem se tomu stejně smál.
"Hele, nech si ty vtipy na jindy jo. Náhodou bych snad nějakou tu babu radši než tohle." Jo babu bych rači, ta by ve mně nevyvolávala ty motýlky v břiše jako tedle skrček.
"Ooo, tak to bude zajímavý, to chci vidět. Za pět minut sem tam, kámo." No sláva aspoň někdo tu semnou bude a vyžene mi ty myšlenky.
Asi za čtvrt hodiny se ozval zvonek. Jo Bert, ten chodí vždycky přesně.
"Ty vole tomu řikáš pět minut?" Vystartoval sem na něj na oko nasupeně.
"Kurva, kdybys věděl. Málem mě přejel náklaďák a ten chlap mě tam dobu peskoval, ta sem se zdržel no." Jasně snaží se z toho nějak vykroutit, známe to. Pozval jsem ho dovnitř a zamířili jsme k obyváku.
"Tak spust, co tě trápí, Gerarde?" On si snad myslí, že mě tu bude vyslíchat, jako bych byl u psychouše? Hovno.
"Kurva, si snad myslíš, že sem u psychouše? Já si chtěl jen tak pokecat, páč se nudim." Sem na něj trochu vyjel a on se začal omlouvat.
"Tak sorry, ale to je prostě nemoc z povolání." Zase se začal smát jak ten rejžák a mě to strhlo taky. Když jsem se trochu uklidnil vysvětlil jsem mu, že se k nám nakvartýroval takovej malej skrček, vyprávěl jsem mu prostě o Frankovi.
"Hele, tak to není tak zlí. On po tobě nebude chtět žádný praktiky. Řikám, horší by byla ta bába." Smál se. To je celej Bert on se pořát směje. A já sem si vzpoměl na Franka a chtě nechtě sem se musel usmát.
"No právě." Vyšlo to země bezmyšlenkovitě a já si uvědomil na co sem mu to vlastně odpověděl. Kurva já....Ne to ne.
"Vole, tobě se ten kluk líbí viď." Řekl Bert se smíchem a ve mně zatrnulo. Sice je Bert magor, ale studuje psychiatra a to znamená, že rozumí lidem. Doprdele.
"Kurva Berte uklidni se, co si to o mě myslíš, že sem nějaká buzna bo co??" Docela sem na něj hulákal, že to musel slyšet i ten skrčrk.
"No podle toho jak tady na mě řeveš, když sem ti to řek. Podle toho jak ses rozplýval a usmíval když si o něm mluvil atd., tak si myslim, že mám pravdu." Já toho Berta zabiju. On si snad myslí, že se mi Frank líbí. A není to pravda Gerarde?? Ne to teda není.
Zase sem si začal povídat a musel jsem s tím něco dělat.
"Berte, změníme téma, je normální, když si sám se sebou povídám a hádaj se ve mně jakoby dvě půlky, jedna je pro a jedna proti?" Bertovi se na tváři rozlil zvláštní úsměv, nedokázal jsem z toho nic vyčíst.
"To se lidem stává, když se jim děje něco proti jejich vůli. Ta jedna strna je k tomu nakloněna, protože ví že je to pravda a ta druhá odporuje, protože se jí ta pravda nelíbí. A mezi náma Gerarde, za to se nemusíš stydět." Ďábelsky se na mě usmál a zamrkal. Mě udělal žaludek kotrmelec a vůbec jsem nevěděl co si mám myslet, nejhorší bylo to, že Bert snad věděl víc než já. Z mýho zírání někam zkrz Berta, mě vytrhnul zvonek.
"Počkej Berte, já du otevřít." Byl jsem rád, že někdo zazvonil, protože jsem se dál už o tom nemusel s Bertem bavit. Ihned mě to potěšení přešlo, protože ve dveřích stál můj bratr.
"Ahoj Gee." Pozdravil úlisně.
"Nazdar, co tu chceš?" Zrovana v tu chvíli jsem na něj vážně neměl náladu, já na něj neměl náladu nikdy.
"Pusť mě dál a já ti to povím." On se vetře vážně všude.
"Na pět minut." Vtrhul dovnitř a šinul si to přímo do obyváku.
"Ahoj Mikey" Pozdravil ho až příliš sladce Bert a podíval se na mě a oba jsem protočili pannenky.
"Nazdárek Bertíku." Bert nesnášel tohle oslovení a proto ho Mikey vždycky používal. Bert ho zpražil nenávistným pohledem, ale dál nic neříkal.
"Tak co kurva chceš Mikey?" Už mě sral.
"Sem za tebou přišel s takovým návrhem." Je to zase bude nějaká kokotina.
"No???" Protáhl jsem tázavě.
"Můj kámoš Tré, určo ho kluci znáte, tak on pořádá velkou párty a zve uplně všechy, kdo s ním kdy chodili na střední. No a tak sem si myslel, že bys měl jít taky a ty Berte zrovna tak." Jak bych si na Trého nepamatoval. Nejvěčí děvkař ze školy. Patřil do tý patry co můj bráška, vlastně tam patřili všichni kluci až na mě a Berta.
"Ale já ti nevim hele, mě se nějak nechce." Vážně se mi tam nechtělo k tý vymatlaný skopový perverzní hlavě.
"Prosimtě, přídou samý lepší lidi. Benjamin příde, Pete, BJ, Jared, Quinn, Ian, no jak řikám stará parta a i další lidi, prostě všichni." Bože no to mě poser nochu, vážně všichni ty, co potřili do starý party, párkrát si ze mě udělali boxovací pytel. Z Berta ne, ten se vždycky nějak vykecal. Jedinej z těch co vyjmenoval, s kym bych si možná pokecal byl BJ.
"Já ti nevim hele, podu jenom když pude tady Bert." Podíval jsem se tázavě na Bera a na něm bylo viděť, že přemejšlí. Nakounec kejvnul, mě bylo jasný proč, chtěl se vidět s Quinnem.
"Fajn tak mi přidem, jo a budou tam nějaký holky?" Musel jsem se optat, určitě tam ty slepice od nás budou.
"No se ví, příde Avril, Amy, Paris, Rihanna, Eliza. Prostě holky radost pohledět." No jo bratr byl sukničkář a jel snad po každý holce ze školy, tak musel bejt v sedmým nebi. No jo Avrila, aby tam nechyběla, slípka co si hraje na drsňačku, ble. A Paris omg, to byla ta nejvěčí slepice ze školy, děsná byla. Všimnul jsem si jak se Bert zatvářil, když Mikey řekl její méno, měl ji stejně rád jako já. A Eliza, to bude moje pohroma, kdysi jsem s ní něco měl a pak jaksi.
"Jo a hoši nezapomeňte někoho s sebou vzít." Mrknul na nás Mikey.
"A koho to bys mi neřek, vždyť už jsou všichni pozvaný a já nikoho neznám." Vážně mě nikdo v tu chvíli nenapadnul.
"A co Frank?" Optal se Bert. No jo na to ho sem zapoměl, ale ten s náma na školu nechodil.
"No jo, ale ten s náma na školu nechodil a navíc ani nevim jestli by souhlasil víš." Byl bych docela rád, kdyby šel, ani jsem nevěděl proč.
"Frank?? To je kdo? Tvůj přítel Gerarde?" Optal se se smíchem Mikey a já ho spražil nenávistným pohledem. Bert to viděl a uchechtnul se. Mrcha.
"Ne to je náš novej podnájemník." Odvětil jsem mu suše.
"Tak mu to kurva řekni, ať vim kolik nás bude, Tré to potřebuje vědět." Mikey mě už začal srát. Nakonec jsem se zvednul a došel jsem do podkroví a zaklepal na jeho dveře. Po chvilce mi otevřel, zářivě se na mě usmál a já myslel, že se mi podlomí kolena. Začal jsem dumat nad Bertovejma slovama.
"Promiň, sem poslouchal mptrojku, tak sem tě nejdřív neslyšel. Co se stalo?" Optal se a nevině čučel do země.
"Pojď se mnou." Vzal jsem ho do pokoje. Pořád jsem k němu byl odměřenej, nevim proč.
"Ahoj." Vykoktal ze sebe.
"Čus." Pozdravili svorně Bert i Mikey.
"No tak co se děje?" Optal se a byl dost viditelně v rozpacích.
"Ty si prej Frank jo?" Vybalil na něj brácha a Frank jen přikývnul.
"Nechceš s náma na párty, potřebujem co nejvíc lidí, příjdou …." Frankovi se rozzářili oči a já Mikeyho zarazil.
"Jestli mě chceš odradit, abych tam nešel, tak eště jednou vyjmenuj, kdo tam pude." Mikey se zarazil a čekal co vyleze ze skrčka.
"Jestli to nebude vadit, tak já pudu." Po chvilce teda souhlasil.
"Fajn hoši, tak zejtra v sedum u Trého." No už se nemůžu dočkat, to zase bude. Ach jo. Aspoň, že de Frank a Bert. Sakra mě záleží na tom že tam jde ON? Zatřásl jsem hlavou a vyprovodil Mikeyho z domu.
Bert se taky rozloučil a odešel s tím, že si ještě něco musí zařídit.
Zůstal jsem sám s Frankem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 W. W. | Web | 22. září 2007 v 15:56 | Reagovat

"...Prosimtě, přídou samý lepší lidi. Benjamin příde, Pete, BJ, Jared, Quinn, Ian, no jak řikám stará parta a i další lidi, prostě všichni..." Mno, a mě zas nepozvou... :-( xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama