Pane, pojďme si hrát....

Pirates of the Caribbean-II

25. září 2007 v 19:43 | Miki |  Pirates of the Caribbean
Přinášim další díl pirátůXD.....docela krátkej,a le aspoň něco, že joXD

Dobu jsem byl pod vodou než jsem vyplaval, vono se se zavázanýma rukama špatně plave. Když jsem se vynořil, rozhlížel jsem se a uviděl Franka, vypadal, že něco hledá, asi mě. Pak mě uviděl a gesty naznačoval abych plaval k němu.
Velice namáhavě jsem k němu připlaval a on ukázal někam od lodi. Když jsem se tím směrem podíval, uviděl jsem ostrov.
"Poplavem tam?" Zeptal jsem se ho a on jen přikývnul.
Asi po půl hodině namáhavého plavání, jsme se konečně dostali na pevninu.
"Do hajzlu, do hajzlu." Začal jsem hystericky nadávat a snažil jsem si rozvázat ruce. Bez úspěšně.
"Ukaž." Řekl Frank a vytakoval nůž co měl u pasu. Natáhl jsem k němu ruce a on mi rozřízl pouta, pak chtěl abych udělal to samý. Nějak záhadně jsem to dokázal a pak jsem si sednul na pláž a civěl do vody.
"Co budeme dělat?" Optal jsem se ho po chvíli, když si ke mně sednul.
"Tak to já nevim. Spouru sem eště nezažil.....zasloužil jsem si to." Řekl a než jsem stačil cokoliv udělat nebo říct byl na nohou.
"Du se tady porozhlídnout. Doufám, že je tu voda." A zmizel v palmovém háječku.
Já jsem pořád seděl na pláži a zíral do té nekonečné pláně vody. Na mysl se mi dralo spousta myšlenek a otázek. Jak se odtud dostananem, co budeme jíst a spousta dalších otázek na které jsem nenašel odpovědi.
Za dobu jsem se vytrhl z myšlenek a uvědomil jsem si, že už slunce zapadá a Frank se jěště nevrátil. Konečně jsem se zvedl a když jsem se otočil tam kde před dobou zmizel Frank, znovu se tam objevil.
"Kde si byl tak dlouho?" Optal jsem se a až potom mi došlo, že jsem o něho měl strach. Ale proč? Hned jsem si odpověděl, že jen proto, že spíš s ním se odsud dostanu než sám.Ale ani sám pro sebe jsem si nepřipadal přesvědčivý.
"Prošel jsem celej ostrov a máme vážně kliku, je tam uprostřed lesa jezero a v něm sladká voda." Oznámil a vzal několik suchých palmových listů a kusy dřeva které přinesl.
"Rozděláme si oheň, ne?" Odpověděl na moji nevyřčenou otázku, kterou nejspíš viděl v mých očích.
O tom jak se rozdělává oheň jsem neměl ani páru, on naštěstí ano. Raději jsem takticky nepřekážel a znovu jsem si lehnul na pláž. Slunce bylo už skoro za obzorem.
Nic jsem nevnímal až pak jsem si uvědomil, že leží vedle mě. Nic jsem neříkal a dál ležel. Až pak ze mě vypadla věc která mě dost tížila.
"Ty ale nevypadáš na piráta, Franku." Řekl jsem a čekal na jeho reakci.
"Sázka." Řekl za dobu mlčení. Moc jsem ho nechápal.
"Byla to sázka." Asi vytušil, že jsem ho nepobíral. "Vsadil jsem se, že se stanu pirátem.....od tý doby nepiju." Musel jsem se uchechtnout. V opilosti se vsadit, že budu pirát a pak to mět splnit.
"Ale na druhou stranu musim říct, že se ze mě stal aspoň chlap." Když todle řek musel jsem se chtě nechtě začít smát.
"Nevim co ti tu je k smíchu." Řekl uraženě, ale já v tom poznal že se taky směje.
"Ale nic...Já jen že sem hned poznal, že si jinej než ty ostatní piráti....Jakto, že si byl kapitán?" Optal jsem se.
"Jednou sem jednomu starýmu pirátovi zachránil prdel a on než umřel mi odkázal tudle loď i s těma vobejdama."Řekl s trochou ironie v hlase.
"Kolik si zabil lidí?" Optal jsem se na věc která mě tížila ze všeho nejvíc.
"Vlastně nikoho...Nedokázal bych to. Nikdy jsem nechtěl, aby vraždili, ale oni moje příkazy ignorovali. Je mi to strašně líto, že vlastně mojí vinou si přišel o přátele." vůbec nevím, co se to se mnou dělo, měl jsem zvláštní pocit, takový jsem v životě nezažil. Měl na mě zvláštní vliv.
"A porč si nezabil mě....slyšel jsem je jak říkali, že si chtěl aby ti někoho přivedli, abys ho pak zabil, tak proč?"Tohle byla další věc co mi vrtala hlavou.
"To je pravda, chtěl jsem být už pořádnej pirát, protože jsem si neuměl představi, že bych se vrátil k normálnímu životu a v životě sem neslyšel vo pirátovi, co nikoho nezabil. Proto sem to chtěl, ale pak sem nemoh." Říkal s jistou náplní v hlase, kterou jsem nedokázal nikam zařadit a přitom zíral do, teď už hvezdného, nebe.
"Ale proč? Vždyť jsem uplně obyčejný tak..."Nadzvednul se a předemnou se zjevil jeho obličej a při tom mi dal prst na ústa.
Mnou projel pocit, který se snad dá přirovnat jen k blesku. Nevěděl jsem proč to cítim, ale cítil jsem to. Věděl jsem jen, že to ve mně vyvolává Frank.
"Chceš to vážně vědět, proč?" Optal se mě a zadíval se mi zpříma do očí. Já si uvědomil jak mu to strašně sluší v tom světle co vydával nedaleký oheň. Nevěděl jsem proč se mi líbí, je to přece muž, ale..
"Tak chceš to vědět?" Optal se znovu a při tom se usmál. Uvědomil jsem si, že jsem na něho jen civěl a rozjímal se nad jeho krásou a tak jsem rychle přikývnul. Byl jsem zvědavý.
To co udělal jsem v žádném případě nečekal, byl jsem vyvedený z míry, překvapený, ale nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. On mě totiž políbil. Pak se odtáhl a znovu se na mě podíval.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mecki Mecki | Web | 26. září 2007 v 17:11 | Reagovat

Jěěěěěěěěěěěěěěěěě pééékněěěěěě

2 plceeek plceeek | Web | 26. září 2007 v 22:07 | Reagovat

peknyyy

3 xD xD | 4. října 2008 v 22:47 | Reagovat

dobrý ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama